Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkanie autorskie. Gościem Książnicy Karkonoskiej będzie Przemysław Semczuk, autor kryminału, którego akcja rozgrywa się w styczniu 1993 roku w Jeleniej Górze. Głównym wątkiem fabuły jest zabójstwo znanego przewodnika turystycznego – Tadeusza Stecia. Wśród bohaterów znalazły się autentyczne osoby z naszego miasta, z Karkonoszy oraz znani politycy.
Adam Pierzchała, Tomasz Kędzia – dziennikarze Nowin Jeleniogórskich, Adam Szaja – dziennikarz Gazety Robotniczej, Jacek Maksymowicz i Mozes – Teatr Animacji; Tosiek Madejski – konserwator na Śnieżce; Henryk Czarski – ajent Domu Śląskiego; Henryk Piecuch – były major WOP. autor książek; Krzysztof Langer – kabaret PAKA; Ivo Łaborewicz; Archiwum Państwowe w Jeleniej Górze, Piotr Jaroszewicz, Stanisław Ciosek, Edward Gierek i wielu innych związanych z jeleniogórskim środowiskiem dziennikarski, policyjnym, turystycznym, biznesowym….
Styczeń 1993 roku. Miastem wstrząsa wiadomość o morderstwie Tadeusza Stecia.
Pierwszy Srebrny Kluczyk w kategorii Literatura!
Tak będzie prościej. Przemysław Semczuk
Takie morderstwa zdarzały się w całej Polsce. Starszy pan, homoseksualista, dość majętny i słynący z pewnych słabości zostaje znaleziony martwy w swoi mieszkaniu. Motyw wydawałby się prosty, gdyby nie fakt, że jednym z zamordowanych jest pionier przewodników sudeckich Tadeusz Steć. Człowiek legenda, wokół którego krążą mity o bogactwach i znajomościach sięgających najwyższych urzędów w państwie. Jeleniogórska policja staje przed nie lada wyzwaniem, w toku śledztwa wychodzą na jaw kolejne fakty. Przemyt, ciężarówki ze złotem, tajni agenci, układy polityczne, środowisko dziennikarskie i legenda. Znakomite pióro pisarza przeplata wątki fikcyjne i osoby znane wszystkim mieszkańcom Jeleniej Góry. Mistrzowskie odwzorowanie lat 90-tych w naszym mieście sprawia, że trudno oderwać się od tej lektury. Ile w tym kryminale fikcji a ile prawdy? Pozostawmy to ocenie czytelnikom. Wielu wspomnianych w kryminale bohaterów można zapytać osobiście o Tadeusza Stecia. Książka dostępna w zbiorach Książnicy Karkonoskiej. (JJ)
godz. 18:00
ul. Bankowa 27; sala konferencyjna, III p.