Home > Strony > O nas

Kim jesteśmy?

Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej (JCIiER) – Książnica Karkonoska
to samorządowa instytucja kultury, ustanowiona w 1999 roku przez Radę Miejską Jeleniej Góry. Na podstawie porozumienia pomiędzy Starostwem Powiatowym a Miastem Jelenią Górą, pełnimy funkcję biblioteki powiatowej dla powiatu jeleniogórskiego. W ramach Książnicy Karkonoskiej funkcjonuje obecnie sześć filii biblioteki na terenie miasta.

Co robimy?

Książnica Karkonoska udostępnia m.in.:

• literaturę piękną,
  • wydawnictwa popularnonaukowe i naukowe,
  • lektury szkolne,
  • książki „mówione”,
  • roczniki czasopism,
  • prasę bieżącą,
  • multimedia.

Ponadto, gromadzimy, opracowujemy i upowszechniamy informacje o regionie jeleniogórskim, a także realizujemy działalność edukacyjną i wystawienniczą.

Zapoznaj się z naszą pełną ofertą (link do oferty).

Statystyki czytelnictwa w Książnicy Karkonoskiej

W 2013 roku nasze zbiory liczyły ogółem 259 361 jednostek inwentarzowych.

W ubiegłym roku w bibliotece udzielono 134 305 informacji bibliotecznych, bibliograficznych i rzeczowych oraz zarejestrowano:

• 201 586 odwiedzin
  • 12 006 czytelników
  • 388 347 wypożyczeń

W 2013 roku księgozbiór biblioteki powiększył się o 8766 książek i jednostek zbiorów specjalnych.