Home > Promowane > e-booki w Książnicy Karkonoskiej –…

e-booki w Książnicy Karkonoskiej – IBUK Libra oraz LEGIMI

opublikowano: 7 kwietnia 2017, przez: jl

IBUK Libra

Pobierz PIN u bibliotekarza i korzystaj z serwisu na swoich urządzeniach, lub przyjdź do biblioteki i czytaj książki u nas!

Miło mi poinformować, że zgodnie z nową umową od 27 kwietnia br. przedłużyliśmy roczny dostęp do wybranych publikacji w czytelni internetowej IBUK LIBRA (3039 tytułów).

Serwis IBUK LIBRA umożliwia dostęp do elektronicznych publikacji z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw (niemal 150).

IBUKFB

Każdy użytkownik w sieci biblioteki, na komputerach w Książnicy Karkonoskiej, po wejściu na stronę http://libra.ibuk.pl/, otrzymuje dostęp do książek elektronicznych. Żeby korzystać z dostępu w domu należy pobrać kod PIN u bibliotekarza. Korzystanie z serwisu jest bezpłatne.
Dostępne są książki z następujących dziedzin (w nawiasie podana jest liczba publikacji):

• Nauki ekonomiczne (736)
  • Nauki humanistyczne (290)
  • Nauki matematyczno-przyrodnicze (277)
  • Nauki społeczne (660)
  • Informatyka (75)
  • Informacja naukowa (115)
  • Literatura faktu (53)
  • Literatura piękna (219)
  • Medycyna (260)
  • Prawo (207)
  • Teologia (17)
  • Publikacje darmowe (693)
  • Słowniki, leksykony, kompendia (14)
  • Albumy, atlasy (1)
  • Czasopisma naukowe (136)
  • Kryminalistyka (4)
  • Literatura dla dzieci i młodzieży (80)
  • Literatura kobieca (184)
  • Literatura popularnonaukowa (67)
  • Podręczniki i lektury szkolne (22)
  • Poradniki (110)
  • Przewodniki (4)
  • Sport (21)
  • Inne (25).

(JJ)

LEGIMI

16.000 e-booków w Książnicy Karkonoskiej.

Czytelnicy zapisani do naszej Biblioteki od 2 stycznia 2017 r. zyskają dostęp do wielu nowości i bestsellerów, ale i starszych tytułów – z beletrystyki, literatury faktu i innych popularnych kategorii udostępnianych przez portal Legimi.com. Wystarczy, że na podstawie otrzymanego w bibliotece unikalnego kodu założą konto i pobiorą bezpłatną aplikację Legimi. Wówczas wszystkie bez wyjątku e-książki dostępne w abonamencie będą mogli czytać na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku. Oczywiście za darmo. Warunkiem jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej.

Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie

Następnie wybrane książki pobrać można bezpośrednio w aplikacji Legimi, zainstalowanej na wybranym urządzeniu.

Usługa wypożyczania książek elektronicznych udostępniona została dzięki współpracy dolnoślaskich bibliotek publicznych z firmą Legimi, jedyną, która oferuje dostęp do e-booków na zasadzie abonamentu. Czytelnicy mogą korzystać z ponad 16.000 tytułów najlepszych autorów – polskich i zagranicznych.

– Czytanie mobilne stało się stałym elementem naszego krajobrazu, idealnie odpowiadając na zmieniające się potrzeby czytelników, którzy dostęp do ulubionej literatury pragną mieć w każdym miejscu i w każdej chwili – komentuje Mikołaj Małaczyński, współtwórca Legimi.

Poniżej znajdziecie Państwo odpowiedzi na pytania zadawane najczęściej w związku z wypożyczaniem e-booków z zasobów Legimi:

Czy wypożyczanie ebooków jest bezpłatne?
Wypożyczanie jest całkowicie darmowe.

Czy muszę być użytkownikiem biblioteki, by wypożyczyć ebooka?
Możliwość wypożyczania mają wyłącznie osoby zapisane do Książnicy Karkonoskiej.

Jak uzyskać kod dostępu?
W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępowego należy udać się osobiście do jednej z naszych filii lub budynku głównego.
Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi.

Jak aktywować kod otrzymany w Bibliotece?
Należy zarejestrować bezpłatne konto Legimi na stronie:

Wtedy można już wybierać, wypożyczać i pobierać ebooki bezpośrednio w aplikacji Legimi.

Na jak długo mogę wypożyczać ebooki?
Kody wydane po 01.01.2017 będą ważne przez rok czasu, tj. do końca roku 2017.

Jaki jest limit wypożyczeń dla czytelnika?
W ramach zamówionego przez bibliotekę limitu stron do przeczytania każdy czytelnik wypożyczyć może dowolną liczbę książek. Jeśli czytelnik otrzymuje komunikat o przekroczeniu limitu, oznacza to, że wyczerpała się pula stron.

Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone ebooki?
Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi: iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki ebooków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze® jednocześnie na 2 urządzeniach.

Czy wypożyczane z biblioteki w ramach usługi Legimi ebooki mogę czytać na Kindle?
Wypożyczonych ebooków nie można czytać na Kindle.

Czy muszę być online, by czytać ebooki?
Po pobraniu ebooki można czytać również offline. Jeżeli czytelnik pozostaje offline przez 7 dni, otrzymuje powiadomienie o konieczności połączenia się z internetem w celu aktualizacji statusu swojego konta w Legimi.

/źródło http://www.wbp.wroc.pl /

promowane <<   >>