Home > Galeria > Dział Regionalny z Czytelnią > Skąd przychodzimy dokąd zmierzamy — galeria

Skąd przychodzimy dokąd zmierzamy — galeria

opublikowano: 8 września 2015, przez: admin

We wtorek, 8 września, w Książnicy Karkonoskiej miała miejsce promocja książki Leszka Żuka „Skąd przychodzimy dokąd zmierzamy”, połączona z wystawą grafik pn. „Czerwona linia”.

„Czerwona linia” to artystyczna wizja ewolucji świata w kontekście współczesnej nauki, z uwzględnieniem tradycyjnej symboliki mitologicznej, religijnej i filozoficznej. Fizyk znajdzie tu odniesienia do teorii strun, biolog do ewolucji życia, a znawca kultury elementy tradycji wielu ludów.

Książka „Skąd przychodzimy dokąd zmierzamy” jest uzupełnieniem lub swego rodzaju komentarzem do grafik. Próbuje przedstawić człowieka w jego wymiarze kulturowym, pokazując go na tle wszechświata, praw natury i prawidłowości historycznych. Oczywiście nie udziela odpowiedzi na tytułowe pytania, lecz nadaje im nową treść, co samo w sobie może być interesujące.

8 września 2015 r.
Sala konferencyjna Książnicy Karkonoskiej