Home > Wydarzenia > Dział Regionalny z Czytelnią > CZERWONA LINIA – grafika Leszka Żuka

CZERWONA LINIA – grafika Leszka Żuka

opublikowano: 28 sierpnia 2015, przez: FN

Książnica Karkonoska zaprasza na wystawę CZERWONA LINIA – grafika Leszka Żuka do Galerii Małych Form Książnicy Karkonoskiej. Wystawa połączona jest z promocją książki Leszka Żuka pt. „Skąd przychodzimy dokąd zmierzamy”.

Czerwona linia to artystyczna wizja ewolucji świata w kontekście współczesnej nauki, z uwzględnieniem tradycyjnej symboliki mitologicznej, religijnej i filozoficznej. Fizyk znajdzie tu odniesienia do teorii strun, biolog do ewolucji życia, a znawca kultury elementy tradycji wielu ludów.

Leszek Żuk - Skąd przychodzimy dokąd zmierzamy

Książka Skąd przychodzimy dokąd zmierzamy (Novae Res, Gdynia 2015) jest uzupełnieniem lub swego rodzaju komentarzem do grafik. Próbuje przedstawić człowieka w jego wymiarze kulturowym, pokazując go na tle wszechświata, praw natury i prawidłowości historycznych. Oczywiście nie udziela odpowiedzi na tytułowe pytania, lecz nadaje im nową treść, co samo w sobie może być interesujące.

Dofinansowane przez Miasto Jelenia Góra - Logo

8 września 2015 r.
Galeria Małych Form, Książnica Karkonoska, ul. Bankowa 27, Jelenia Góra
wszystko z kategorii: Dział Regionalny z Czytelnią, Kalendarz, Wydarzenia <<   >>