Home > Galeria > Historia mówiona: warsztaty w Muzeum oraz spotkanie z Anną Kurpiel

Historia mówiona: warsztaty w Muzeum oraz spotkanie z Anną Kurpiel

opublikowano: 19 czerwca 2015, przez: jl

19 czerwca upłynął pod hasłem historii mówionej.

Rano,  dwoje pracowników Książnicy wzięło udział w warsztatach wprowadzających do tematyki historii mówionej. Warsztaty zorganizował doktorant Uniwersytetu Wrocławskiego Marek Szajda, a prelegentami byli: Ivo Łaborewicz – kierownik jeleniogórskiego oddziału Archiwum Państwowego (prezentacja o pracy archiwisty), Jan Lercher – pracownik Książnicy Karkonoskiej (prezentacja o Jeleniogórskiej Bibliotece Cyfrowej), dr Katarzyna Bock-Matuszyk – starszy specjalista ds. organizacji projektów w ośrodku Pamięć i Przyszłość we Wrocławiu (prelekcja o tym jak dobrze przeprowadzić wywiad ze świadkiem historii mówionej). Uczestnikami warsztatów byli uczniowie z I LO im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze.

Natomiast po południu, w sali Jeleniogórskiego Szlaku Sztuki, Książnica Karkonoska gościła dr Annę Kurpiel, która promowała swoją książę – Cztery nazwiska, dwa imiona. Macedońscy uchodźcy wojenni na Dolnym Śląsku, w której autorka wykorzystała historię mówioną jako jeden z elementów przy pisaniu książki.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia foto-relacji z tych wydarzeń 🙂

19 czerwca 2015 r.
wszystko z kategorii: Galeria <<   >>