Home > Galeria > Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa > BDM: Reanimacja słowa – rozbudź w sobie pasję pisania

BDM: Reanimacja słowa – rozbudź w sobie pasję pisania

opublikowano: 18 lipca 2018, przez: ks

Tym razem odwiedziliśmy redakcję tygodnika „Nowiny Jeleniogórskie”. O pracy „w gazecie” opowiadali nam redaktorzy naczelni: pan Andrzej Buda i pan Daniel Antosik. Gospodarze spotkania odpowiadali na wszystkie zadawane przez nas pytania. Poznaliśmy różnicę pomiędzy pracą dziennikarza radiowego i prasowego; dowiedzieliśmy się co to jest kolegium redakcyjne, nakład, skład, łamanie, adjustacja; odkryliśmy kto pracuje przy powstawaniu gazety: dziennikarze, redaktor naczelny, grafik, korektor, fotograf. W trakcie wizyty omówiliśmy budowę czasopisma i wiemy już, czym są rubryki stałe czy stopka redakcyjna.

Dziękujemy za spotkanie.

Zapraszamy do lektury „Nowin Jeleniogórskich” oraz obejrzenia galerii zdjęć.

Dofinansowane przez Miasto Jelenia Góra - Logo   Ministerstwo - Logo

18 lipca 2018 r.