Home > Galeria > Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa > BDM: Reanimacja słowa – rozbudź w sobie pasję pisania

BDM: Reanimacja słowa – rozbudź w sobie pasję pisania

opublikowano: 11 lipca 2018, przez: ks

Podczas dzisiejszych „Wakacji w Bibliotece” wraz z uczestnikami odwiedziliśmy Jeleniogórskie Centrum Kultury – Pracownię Archiwizacji Filmowej. Przywitał nas Pan Zbigniew Dygdałowicz , który zajmuje się przegrywaniem, archiwizowaniem i obróbką materiałów multimedialnych. Dzięki uprzejmości Pana Zbigniewa mogliśmy zobaczyć maszynę montażową oraz zaprezentowany został nam montaż czyli techniczna operacja filmowa polegająca na połączeniu co najmniej dwóch kadrów (dwóch oddzielnych ujęć), przy którym ostatni kadr ujęcia poprzedzającego zostaje sklejony z pierwszym kadrem kolejnego ujęcia. Mieliśmy okazję dotknąć i zapoznać się z działaniem dawnego sprzętu fotograficznego i filmowego. Uczestnicy zapoznali się z takimi dokumentami jak film i fotografia, które sprawiają, że można się porozumieć poprzez obraz i dźwięk.

Dziękujemy!

Dofinansowane przez Miasto Jelenia Góra - Logo   Ministerstwo - Logo