Home > Galeria > Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa > BDM: Spotkanie autorskie – Wojciech Cesarz

BDM: Spotkanie autorskie – Wojciech Cesarz

opublikowano: 24 maja 2018, przez: ks

„Zwierzę nie jest rzeczą” – pod takim hasłem przebiegało spotkanie autorskie Wojciecha Cesarza z uczniami z jeleniogórskich podstawówek. Pisarz znany jest szerokiemu gronu czytelników dzięki serii książek o przygodach psa Wintera: „Pamiętnik grzecznego psa”, „Nowe przygody grzecznego psa”, „Wakacje grzecznego psa”. W trakcie spotkania rozmawiano o emocjach i uczuciach zwierząt oraz o tym jak psy postrzegają świat. Dzieci poznały sekrety psiej natury i dowiedziały się jak należy odczytywać zachowania naszych pupilów. Autor swoje rozważania na temat czworonożnych przyjaciół wzbogacił prezentacją multimedialną przedstawiającą ciekawe razy psów oraz mowę ich ciała. Dzieci poznały w jakich sposób psy wspierają ludzi w rożnych służbach, np. medycznych, policyjnych, ratowniczych oraz jak pomagają ludziom chorym czy niepełnosprawnym. Na zakończenie spotkania pisarz odpowiadał na pytania małych czytelników, a zainteresowani mogli nabyć książki o przygodach psa Wintera oraz otrzymać autograf wraz z dedykacją autora.

Dofinansowane przez Miasto Jelenia Góra - Logo

24 maja 2018 r.