Home > Galeria > Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa > BDM: Bibliostacja SMYKA – Sposób na udany dzień

BDM: Bibliostacja SMYKA – Sposób na udany dzień

opublikowano: 22 listopada 2017, przez: ks

Czy wiecie, jaki jest najlepszy sposób na udany dzień? Pewnego dnia Tata Niedźwiedź zdradził w sekrecie Niedźwiadkowi, że wystarczy się mocno do kogoś przytulić, a świat stanie się piękniejszy. Książka  Przemysława Wechterowicza i Emilii Dziubak pt. „Proszę mnie przytulić” przypomniała zarówno rodzicom jak i dzieciom, że maleńki gest, jak przytulenie, potrafi zmienić wszystko: poprawi humor, doprowadzi do wzruszeń, zachęci do refleksji. Po wysłuchaniu tekstu dzieci mocno przytuliły swoich opiekunów, a potem wykleiły laurkę dla misia, rozróżniły i stopniowały wielkości misiów, dopasowały do siebie poszczególne ilustracje oraz odgadywały tytuły bajek z misiowymi bohaterami.  Była również zabawa „Stary niedźwiedź mocno śpi” a na koniec wykonane zostały papierowe „misie-tulisie”.

22 listopada 2017 r.
Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa