Home > Wydarzenia > Thea kai Kore – bogini i córka – spektakl Doroty Bielskiej

Thea kai Kore – bogini i córka – spektakl Doroty Bielskiej

opublikowano: 5 listopada 2014, przez: admin

Dnia 17 listopada 2014r. o godzinie 11.00 serdecznie zapraszamy do sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej na spektakl Doroty Bielskiej „Thea kai kore”.

Spektakl Thea kai Kore (Bogini i córka) jest próbą przybliżenia współczesnemu człowiekowi starego greckiego mitu o Demeter i Persefonie. Poruszona zostaje kwestia przemijania, ale także temat ciągłego odradzania się życia w przyrodzie. Przy pomocy powszechnie znanej historii ukazany zostaje człowiek, jako element wielkiej całości, jest to prezentacja  cykliczności faz przyrody i próba odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak funkcjonuje świat? Celem spektaklu jest również propagowanie zagadnień głębokiej ekologii.

Z uwagi na specyfikę miejsca, w którym odbywa się spektakl duży nacisk w przedstawieniu położony jest na słowo mówione, tworząc teatr narracji słownej.

Spektakl jest dofinansowany przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego w ramach projektu „Od literatury poprzez działania parateatralne do teatru aktywnego”.

Wstęp na spektakl po wcześniejszej rezerwacji miejsca. Tel. 75 753 35 35

17 listopada 2014 r.