Home > Galeria > Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa > BDM: Bibliostacja Smyka – Zielona bajka o drzewie

BDM: Bibliostacja Smyka – Zielona bajka o drzewie

opublikowano: 20 września 2017, przez: ks

Wróbel, mała mucha, zając i ogromny niedźwiedź bardzo by chciały, aby rosnące nieopodal drzewo jak najszybciej dotknęło nieba. Ale na to potrzeba czasu. Mijają kolejne pory roku i całe lata. Drzewo uczy cierpliwości (Zanim drzewo dotknie nieba, to poczekać trochę trzeba.), przypomina o szlachetnym pięknie natury (A gdy ptak je śpiewem wzrusza, czuje jak mu rośnie dusza.), symbolizuje dostojną pokorę (A co z drzewem? Drzewo STOI. Lat przybywa mu i słoi.). „Bajka o drzewie” Elizy Piotrowskiej zainspirowała dzieci do rozmowy o przemianach zachodzących w otaczającym świecie w poszczególnych porach roku.

Maluchy przystroiły swoje drzewa w kolorową, jesienną szatę, a później wykonały poszczególne zadania według pokazanych wzorów.

20 września 2017 r.
Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa