Home > Galeria > Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa > BDM: Bibliowakacje – przyrodnicze atrakcje – Zwierzęta żyjące pod ziemią

BDM: Bibliowakacje – przyrodnicze atrakcje – Zwierzęta żyjące pod ziemią

opublikowano: 2 sierpnia 2017, przez: ks

Dzisiejsze zajęcia pt. „Zwierzęta żyjące pod ziemią” odbywające się w Dolnośląskim Zespole Parków Krajobrazowych w Sobieszowie poprowadziła Pani Justyna. Uczestnicy poznali wiele ciekawostek z podziemnego świata: dlaczego gleba jest ważnym elementem środowiska, jakie zmysły są potrzebne do życia pod ziemią, po co jaszczurka zrzuca ogon, a dżdżownica wpada w stan odrętwienia, do czego służą golcowi piaskowemu „wibrysy”, jak radzą sobie w podziemnym środowisku turkuć podjadek, kret, nornik polny i ryjówka malutka, po co mrówkom feromony w mrowisku, a także dlaczego zwierzęta związane ze środowiskiem glebowym: lis i borsuk – nie mogą być współlokatorami. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały portrety wybranego zwierzątka z plasteliny, kolorowego papieru i kredek.

Dziękujemy!

2 sierpnia 2017 r.
Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa
wszystko z kategorii: Bez kategorii, Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa, Galeria <<   >>