Home > Zasoby > Recenzje literatury regionalnej > Marcin Wójcik. Jelenia Góra dawniej i dziś. Miasto na fotomontażach

Marcin Wójcik. Jelenia Góra dawniej i dziś. Miasto na fotomontażach

opublikowano: 6 lipca 2017, przez: Pro Mo

Jelenia Góra dawniej i dziś. Miasto na fotomontażach. Marcin Wójcik

W przypadku tej publikacji słowo pisane schodzi na drugi plan, ustępując miejsca obrazom.  Każda z niemal 100 ilustracji stanowi połączenie, kolaż starej fotografii, pocztówki z dzisiejszym wyglądem ulic, miejsc, zabytków. Dzięki temu zabiegowi technicznemu historia łączy się ze stanem obecnym. Ilustracje pokazują stopień zmian lub ich brak. Przenikają się dwa światy – przedwojenny i dzisiejszy. Śródmieście, Stare Miasto, rejon Małej Poczty, z fotografii uśmiechają się o nas dawni mieszkańcy Jeleniej Góry, idący ramię w ramię z obecnymi. Każdej  ilustracji towarzyszy opis i krótka historia miejsca, budynków i ulic, dzięki temu czytelnik otrzymuje pełną informację dotyczącą obrazu. Zdecydowanie jest to obowiązkowa lektura dla każdego jeleniogórzanina, w tym przypadku dodatkowo bardzo ciekawa i starannie wydana . Wśród ilustracji znalazły się również pocztówki ze zbiorów jeleniogórskiej biblioteki, dostępne w cyfrowej bibliotece : jbc.jelenia-gora.pl.

Książka dostępna w zbiorach Książnicy Karkonoskiej. (JJ)

wszystko z kategorii: Dział Instrukcyjno-Metodyczny, Polecamy, Recenzje literatury regionalnej <<   >>