Home > Galeria > Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa > BDM: A to historia! – XIV Dolnośląskie spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami „Z książką na walizkach”

opublikowano: 9 czerwca 2017, przez: ks

Gościem Książnicy Karkonoskiej była Agnieszka Tyszka – autorka książek dla dzieci i młodzieży, która zaintrygowała wszystkich swoją bardzo interesującą biografią. Otóż jej narodziny w marcu 1968 roku wywołały uliczne zamieszki w Toruniu. Jako niemowlę oddana została do domu starców, a w wieku trzech lat „siedziała” w więzieniu, otoczona sympatią przestępców. 🙂

Pani Agnieszka przedstawiła bohaterów swoich młodzieżowych książek, którzy niespodziewanie konfrontują się z wydarzeniami sprzed wieków, a tematów historycznych i współczesnych zarazem dostarczyły książki o nietypowych tytułach „Kredens pod Grunwaldem”, „Mejle na miotle” czy „Nawijka na skajpie”.

9 czerwca 2017 r.
Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa