Home > Galeria > Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa > Bibliostacja Smyka – Czy kura potrafi zapiać?

Bibliostacja Smyka – Czy kura potrafi zapiać?

opublikowano: 26 kwietnia 2017, przez: ks

Każdy maluch, wie, że kury nie pieją. Ale jak poradzić sobie ze zgrają zwierząt gospodarskich, kiedy koguta rozbolało gardło, a przecież ktoś musi na drugi dzień obudzić wszystkich, skoro świt? Kura wpadła na sprytny pomysł i ogłosiła, że to ona zbudzi mieszkańców farmy. Jak wykonała swoje zadanie? O tym dzieci dowiedziały się z opowiadania A.H. Benjamina pt. „Kury nie pieją!”.

Wspólnie z dziećmi ustaliliśmy, jakie zwierzęta mieszkają na farmie i jakie pełnią funkcje. Maluchy próbowały naśladować ich odgłosy, a później wykonały z papierowych kółek mieszkańców kurnika. Następnie odbyła się zabawa taneczna „Kurki trzy”. Zajęcia zakończyliśmy przeglądaniem książek prezentujących wiejskie gospodarstwa.

26 kwietnia 2017 r.
Bilioteka Dziecięco-Młodzieżowa