Home > Polecamy > Jenny Broom i Katie Scott. Animalium

Jenny Broom i Katie Scott. Animalium

opublikowano: 24 listopada 2016, przez: Pro Mo

Animalium – czyli książka do zwiedzania.
O ile nam wiadomo, Ziemia jest jedyną planetą, na której istnieje życie. Przybrało ono z czasem wiele różnorodnych form. Dzielimy naszą planetę z blisko dwoma milionami innych gatunków – a to tylko te, które poznaliśmy i którym nadaliśmy nazwy.
Witajcie w Muzeum Zwierząt.
Znajdziecie tu najpiękniejsze i najbardziej niezwykłe istoty, jakie mieszkają na Ziemi. Okazy pradawne i współczesne, olbrzymie i maleńkie, groźne i bezbronne.
Książka, album podzielona jest na sześć sal-rozdziałów, w których oglądamy klasycznie podzielone grupy i podtypy – bezkręgowce, ryby , płazy, gady, ptaki i ssaki. W każdej sali jest po kilkanaście okazów z krótkimi, podobnymi do muzealnych, opisami. Piękne ilustracje nawiązują do XIX wiecznych rycin.
Zapraszamy odwiedzających w każdym wieku, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
Wejdźcie do środka i odkryjcie bogactwo królestwa zwierząt. (AJ)

Książka dostępna w zbiorach Filii nr 3, 4, 5, 6, 7 i 8 oraz w zbiorach Biblioteki Dziecięco-Młodzieżowej.ekologialogocalosc

Dofinansowane przez Miasto Jelenia Góra - Logo

wszystko z kategorii: Polecamy <<   >>