Home > Galeria > Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa > BDM: Wakacyjne środy pod znakiem przyrody – Ryby w rzece Bóbr

BDM: Wakacyjne środy pod znakiem przyrody – Ryby w rzece Bóbr

opublikowano: 11 sierpnia 2016, przez: ks

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji multimedialnej, za pomocą której Pan Wiktor przedstawił krótką charakterystykę ryb oraz wymienił najpopularniejsze gatunki występujące w rzece Bóbr. Dzieci wspólnie wykonały rysunek dna rzeki z wybranymi przez siebie rybami. Po zajęciach plastycznych Pan Wiktor zaproponował wyprawę do ogrodu na prawdziwy połów ryb. Okazało się, że pierwsze wędkarskie kroki bywają dość trudne. Nie jest łatwo opanować wędkę, zestaw często się plącze, ręce drżą z emocji a przynęta potrafi zniknąć z haczyka. Tylko nielicznym udało się złowić małego karasia. Tradycyjnie, na koniec zajęć, złowione ryby odzyskały wolność.

10 sierpnia 2016 r.
wszystko z kategorii: Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa, Galeria <<   >>