Home > Galeria > Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa > BDM: Wakacyjne środy pod znakiem przyrody – Borowy Jar

BDM: Wakacyjne środy pod znakiem przyrody – Borowy Jar

opublikowano: 5 sierpnia 2016, przez: ks

Kolejna wycieczka w ramach wakacyjnych spotkań odbyła się również do Borowego Jaru. Trasa spacerowa, wybrana przez naszego przewodnika Pana Adriana, poprowadziła nas na Perłę Zachodu. Bardzo wygodnym duktem w pobliżu koryta rzeki Bóbr, popularnie nazwanym Dolną Drogą, doszliśmy do schroniska. Perła Zachodu usytuowana jest malowniczo tuż nad krawędzią stromego urwiska, będącego jednocześnie linią brzegową jeziora. To sprawia, że stąd rozpościera się ujmująca panorama Jeziora Modrego z mostkiem i otaczającymi go skałkami.

Po krótkim odpoczynku zdecydowaliśmy się na powrót do Jeleniej Góry drugą stroną Borowego Jaru, trasą bardziej dziką i o wiele mniej poznaną.

3 sierpnia 2016 r.
wszystko z kategorii: Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa, Galeria <<   >>