Home > Galeria > Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa > BDM: Lekcja biblioteczna – „Książka i jej twórcy”

BDM: Lekcja biblioteczna – „Książka i jej twórcy”

opublikowano: 22 marca 2016, przez: jl

Tematem lekcji bibliotecznej była „Książka i jej twórcy”. Na zajęciach  5-latkom z Niepublicznego Przedszkola „Piątka” w Jeleniej Górze zaprezentowane zostały wybrane, bogato ilustrowane książki. Omówiono ich wygląd i charakterystyczne cechy. Dzieci zapoznały się z rolą poszczególnych twórców książki oraz ich udziałem w kolejnych etapach jej powstawania. Przedszkolaki poznały pracę  autora, ilustratora, tłumacza, korektora, redaktora i wydawcy. Wspólnie wykonały ilustracje do książki „Bohaterowie naszych bajek”, a następnie rozwiązywały zagadki literackie polegające na odgadywaniu imion bohaterów książek dla najmłodszych.

22 marca 2016 r.
wszystko z kategorii: Biblioteka Dziecięco-Młodzieżowa, Galeria <<   >>